Посидьте трохи за кермом, закуріть, якщо Вам це допомагає, заспокойтеся.
- Найперше, Вам потрібно поставити знак аварійної зупинки та ввімкнути аварійку. Викликати дорожню поліцію (102). Причому, незалежного від того, якого роду ДТП: вдарили Ваш автомобіль, збили Ви стовпа, чи вдарили інший автомобіль.
- Важливо нікуди не прибирати автомобіль з місця ДТП, а також не чіпати предмети, що стосуються аварії. Не звертайте уваги, якщо через Вас створилась пробка, або про це просить інший учасник пригоди. Не слухайте нікого і робіть все, як того вимагає закон. І вже тим більше, не думайте тікати з місця ДТП, оскільки це загрожує Вам втратою прав водія. Та ще і незалежно од того винуватець Ви в аварії, чи ні.
- Якщо ж Ви збили пішохода, або є постраждалі в ДТП, тоді потрібно викликати швидку медичну допомогу (103) і надати їм першу необхідну допомогу. Бувають такі випадки, коли пішохід є винуватцем у ДТП і, перебуваючи у шокованому стані, намагається втікти. За можливості, затримайте його. Якщо ж все таки пішохода утримати не вдалося, то Дорожню Поліцію викликати все-одно потрібно; вони допитають свідків, складуть протокол, у якому Ви вже будете потерпілим. Тим самим застрахуєте себе од випадку нечесних звинувачень, отримаєте страхову виплату. Та й захиститися у суді буде значно простіше.
- Поки їдуть дорожні поліцейські, потрібно переписати дані іншого учасника аварії (якщо він є), а саме: ПІБ, номер страхового полісу, адресу, номер телефону, марку авто і реєстраційний знак. Зателефонувати і сповістити свою страхову компанію про ДТП.
- Якщо є свідки ДТП, то запишіть їх дані і, під час наступного оформлення документів, вимагайте внести свідків до протоколу.
- Запишіть дані інспектора, попросивши в нього посвідку. Він зобов’язаний її надати.
- Зробіть якнайбільше фотографій ДТП з різних ракурсів. Сліди гальмування, місце розбитого скла, перехрестя, якщо маєте можливість – панораму. Загалом, зробіть багато оглядових фото. Спитайте у свідків про відео-реєстратор та запишіть дані його власника.
- Порядок оформлення ДТП. Тут потрібно знати все, що відбувається: вимагати складання схеми ДТП і перевірити її правильність. Просити внести до протоколу Ваших пасажирів, як свідків. Уважно перечитувати всі документи і обов’язково внести всі Ваші зауваження до спеціальної графи протоколу.
- Уважно огляньте всі пошкодження на Вашому автомобілі та слідкуйте за тим, щоб вони всі були внесеними до протоколу.
- Ні в якому разі не погоджуйтеся на компенсацію збитку на місці.
- Якщо у Вашій страховій компанії є служба аварійних комісарів, його необхідно викликати на аварію будь-якої складності. Якщо Ваша невинуватість не викликає ні в кого сумнівів, обов’язково занесіть до своїх пояснень свідків. А у випадку, коли інспектор на місці ДТП склав протокол на Вас, згідно з яким Ви є винуватцем у скоєному ДТП – внесіть до Протоколу пункти, з якими Ви не згодні та обгрунтуйте їх.
- – пожежна служба
- – поліція
- – невідкладна медична допомога
Безпечних Вам доріг!