«Автоексперт-Київ» якісно, ​​оперативно, за мінімальними цінами
ru

Якщо Ви потрапили в ДТП

Посидьте трохи за кермом, закуріть, якщо Вам це допомагає, заспокойтеся.

 1. Найперше, Вам потрібно поставити знак аварійної зупинки та ввімкнути аварійку. Викликати дорожню поліцію (102). Причому, незалежного від того, якого роду ДТП: вдарили Ваш автомобіль, збили Ви стовпа, чи вдарили інший автомобіль.
 2. Важливо нікуди не прибирати автомобіль з місця ДТП, а також не чіпати предмети, що стосуються аварії. Не звертайте уваги, якщо через Вас створилась пробка, або про це просить інший учасник пригоди. Не слухайте нікого і робіть все, як того вимагає закон. І вже тим більше, не думайте тікати з місця ДТП, оскільки це загрожує Вам втратою прав водія. Та ще і незалежно од того винуватець Ви в аварії, чи ні.
 3. Якщо ж Ви збили пішохода, або є постраждалі в ДТП, тоді потрібно викликати швидку медичну допомогу (103) і надати їм першу необхідну допомогу. Бувають такі випадки, коли пішохід є винуватцем у ДТП і, перебуваючи у шокованому стані, намагається втікти. За можливості, затримайте його. Якщо ж все таки пішохода утримати не вдалося, то Дорожню Поліцію викликати все-одно потрібно; вони допитають свідків, складуть протокол, у якому Ви вже будете потерпілим. Тим самим застрахуєте себе од випадку нечесних звинувачень, отримаєте страхову виплату. Та й захиститися у суді буде значно простіше.
 4. Поки їдуть дорожні поліцейські, потрібно переписати дані іншого учасника аварії (якщо він є), а саме: ПІБ, номер страхового полісу, адресу, номер телефону, марку авто і реєстраційний знак. Зателефонувати і сповістити свою страхову компанію про ДТП.
 5. Якщо є свідки ДТП, то запишіть їх дані і, під час наступного оформлення документів, вимагайте внести свідків до протоколу.
 6. Запишіть дані інспектора, попросивши в нього посвідку. Він зобов’язаний її надати.
 7. Зробіть якнайбільше фотографій ДТП з різних ракурсів. Сліди гальмування, місце розбитого скла, перехрестя, якщо маєте можливість – панораму. Загалом, зробіть багато оглядових фото. Спитайте у свідків про відео-реєстратор та запишіть дані його власника.
 8. Порядок оформлення ДТП. Тут потрібно знати все, що відбувається: вимагати складання схеми ДТП і перевірити її правильність. Просити внести до протоколу Ваших пасажирів, як свідків. Уважно перечитувати всі документи і обов’язково внести всі Ваші зауваження до спеціальної графи протоколу.
 9. Уважно огляньте всі пошкодження на Вашому автомобілі та слідкуйте за тим, щоб вони всі були внесеними до протоколу.
 10. Ні в якому разі не погоджуйтеся на компенсацію збитку на місці.
 11. Якщо у Вашій страховій компанії є служба аварійних комісарів, його необхідно викликати на аварію будь-якої складності. Якщо Ваша невинуватість не викликає ні в кого сумнівів, обов’язково занесіть до своїх пояснень свідків. А у випадку, коли інспектор на місці ДТП склав протокол на Вас, згідно з яким Ви є винуватцем у скоєному ДТП – внесіть до Протоколу пункти, з якими Ви не згодні та обгрунтуйте їх.
 1. пожежна служба
 2. поліція
 3. невідкладна медична допомога

Безпечних Вам доріг!